„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to powiedzenie ma zastosowanie częściej, niż przypuszczamy. Wiele osób żywi głębokie przekonanie, że wszystko, co zagraniczne, jest lepsze od tego oferowanego w Polsce. Podobnie jest z klubami nocnymi, których zazdrościmy wielu obcym krajom. Tymczasem nasze rodzime lokale wcale nie są od nich gorsze, a niejednokrotnie znacznie przewyższają je poziomem. Dlaczego warto przekonać się do polskich klubów nocnych? W czym są one lepsze od pozostałych?

klub nocny - dziewczynyJeszcze kilka-kilkanaście lat temu, by przekonać się, czym jest dobra impreza, trzeba było wybrać się w podróż za granicę. Ibiza, Majorka, Las Vegas i inne, mniej lub bardziej oddalone miejsca na świecie kusiły wielkimi, nowoczesnymi klubami, w których można było zapomnieć o wszystkich problemach, bawiąc się do białego rana. Każdy, kto miał okazję je odwiedzić, wracał oczarowany ich poziomem. Polskie „dyskoteki” na ich tle wypadały niezwykle blado. Tanie, kolorowe światełka, muzyka disco-polo dobiegająca z kiepskiego sprzętu nagłaśniającego oraz tandetne dekoracje nie wystarczały, by sprostać wygórowanym oczekiwaniom polskich imprezowiczów.

Czy to oznacza, że jesteśmy skazani na złe imprezy lub kosztowne wyjazdy za granicę w poszukiwaniu naprawdę szampańskiej zabawy? Wprost przeciwnie. Naturalną konsekwencją niezadowolenia polskich bywalców klubów było stworzenie takich lokali, które będą odpowiadały ich wymaganiom oraz potrzebom. Z powodu braku naprawdę udanych klubów na rynku powstała nisza, a ambitni przedsiębiorcy postanowili ją zapełnić. Dzięki temu dzisiaj nasz kraj może pochwalić się wieloma lokalami na bardzo wysokim poziomie, które chwalą nie tylko nasi rodacy, ale również goście z zagranicy. 

Kluby nocne różnią się między sobą wieloma cechami – innymi słowy, każdy z nich jest inny i wyjątkowy, dzięki czemu każdy gość bez problemu znajdzie coś dla siebie. Wybierając lokal na wieczór, przede wszystkim warto zastanowić się, jaka muzyka podoba nam się najbardziej. W zależności od tego, czy wybrane przez nas miejsce stawia na muzykę klubową, techno, latino, hip-hop czy r&b, spotkamy w nim przedstawicieli innej subkultury i poczujemy odmienny klimat. Oczywiście, tego typu lokale nikogo nie wykluczają i nie są przeznaczone dla zamkniętych grup ludzi – każdy jest tam mile widziany, może dobrze się bawić oraz poczuć jak u siebie.

Kluby odznaczają się również różnorodnym wystrojem wnętrz. Bez problemu trafimy nie tylko na typowe, nowoczesne aranżacje, ale również na lokale urządzone w stylu orientalnym, industrialnym czy tematycznym, np. filmowym. Podobnie jak w przypadku muzyki, warto kierować się osobistymi upodobaniami i preferencjami, jednocześnie nie zamykając się na nowości – nigdy nie wiadomo, kiedy jakaś nowość całkowicie skradnie nasze serce. Polscy właściciele klubów bardzo dbają o to, by tworzone przez nich lokale nie były jedynie miejscami, w których można się napić i spotkać ze znajomymi, ale przede wszystkim ucieczką od codzienności i okazją do dopieszczenia wszystkich naszych zmysłów.

klub nocny - striptizerkiJeśli już mowa o zmysłach – za granicą kluby nocne są przede wszystkim miejscami, w których pije się i imprezuje. W polskich, oprócz obszernej karty z różnorodnymi alkoholami, możemy znaleźć również smaczne, znakomicie przyrządzone dania. Polacy to naród, który docenia nie tylko wysokiej jakości trunki, ale również lubi dobrze zjeść. Jednym z najważniejszych kryteriów, którymi kierujemy się podczas wyboru lokalu na wieczór, jest zachęcająca karta dań. Właściciele klubów dobrze o tym wiedzą i w związku z tym zatrudniają najlepszych szefów kuchni, którzy raczą imprezowiczów skomponowanymi przez siebie, przygotowanymi z wysokiej jakości składników potrawami. Jako że menu w klubie musi zaspokajać apetyt osób o różnych preferencjach, w menu znajdziemy przede wszystkim różnorodne, ale jednocześnie proste, znane dania pochodzące z różnych kuchni: potrawy mięsne takie jak steki czy burgery, sałatki, makarony oraz zapiekanki. Nie należy jednak myśleć, że są to nudne dania, które niczym nie mogą nas zaskoczyć: dobry kucharz jest w stanie sprawić, że nieskomplikowane potrawy zyskują nowy charakter.

Jeśli zaś chodzi o alkohol, już dawno minęły czasy, kiedy przeciętny Polak gustował głównie w czystej wódce. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się dobre piwa, wino, whisky, likiery czy koniak. Nasi rodacy chętnie piją także fantazyjnie podane, kolorowe drinki. Z tego względu w polskim klubie możemy spodziewać się różnorodne propozycje, wśród których każdy znajdzie swój ulubiony trunek.

A jaka jest największa zaleta Polski, o której jest głośno na całym świecie? Oczywiście jest to… słynna uroda Polek. Jako że nasze dziewczyny są bez wątpienia bardzo atrakcyjne, rodzime kluby nocne mają jedną, trudną do zastąpienia przewagę: tańczą w nich najpiękniejsze kobiety świata. Choćby dlatego warto dać sobie spokój z niemieckimi, brytyjskimi czy amerykańskimi klubami i skorzystać z oferty tych, które są dostępne na miejscu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem