Panorama Warszawy Nocą

Niektórzy przyjeżdżają do Warszawy po to, by zobaczyć na własne oczy jej zabytki i inne ciekawe miejsca. Motywacją innych jest przede wszystkim dobra zabawa i poznanie nocnego życia stolicy. A gdyby tak połączyć te dwa cele, planując zarówno zwiedzanie, jak i imprezowanie? Jeśli nie chcemy przemieszczać się po całym mieście, marnując mnóstwo czasu, możemy zdecydować się na odwiedzenie obiektów znajdujących się w niewielkiej odległości od siebie nawzajem. Przykładem klubu nocnego o znakomitej lokalizacji, który otaczają atrakcje turystyczne, jest klub New Orlean’s.

Stolica naszego kraju stanowi znakomite miejsce na wakacje. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: pasjonaci historii i sztuki spędzą długie godziny, zwiedzając słynne zabytki, muzea i galerie. Miłośnicy przyrody będą mieli okazję przechadzać się po ogromnych parkach, podziwiając roślinność i dokarmiając zwierzęta (np. słynne już wiewiórki zamieszkujące Park Łazienkowski). Zaś młodzi, spragnieni wrażeń ludzie zachwycą się nocnym życiem Warszawy obfitującej w elitarne kluby, w których można naprawdę się zrelaksować oraz bawić do białego rana.

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i NaukiJednym z najbardziej charakterystycznych punktów Warszawy jest Pałac Kultury i Nauki. Jest on właściwie symbolem naszej stolicy, który znajduje się na niezliczonych pocztówkach oraz ilustracjach. Jest to również najwyższy budynek w mieście, dysponujący uwielbianym przez turystów tarasem widokowym znajdującym się na 30. piętrze, czyli na wysokości aż 114 metrów! Taras ten jest punktem obowiązkowym niemal każdej wycieczki do Warszawy, a widok z niego naprawdę zapiera dech w piersiach. We wnętrzu budynku funkcjonuje wiele ciekawych miejsc, m.in. kilka teatrów, kino, kawiarnie, uczelnie, muzea i biblioteki, basen, firmy, instytucje (np. Polska Akademia Nauk) oraz słynna Sala Kongresowa.

Warszawska palma

Sztuczna palma rondo gen. Charlesa de Gaullea w WarszawieChyba każdy kojarzy również słynną palmę znajdującą się na rondzie gen. Charles’a de Gaulle’a. Sztuczna palma daktylowa stanowi projekt artystyczny Joanny Rajkowskiej i nosi nazwę „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich”. Artystka opisuje swoje dzieło jako lewicowe. Sama palma została wykonana zarówno z tworzyw sztucznych, jak i naturalnych materiałów. Jest wodoodporna i mierzy ok. 15 metrów.

Grób Nieznanego Żołnierza

Warszawa Grob Nieznanego ZołnierzaJest to grób-pomnik, który ma na celu oddanie hołdu wszystkim tym, którzy poświęcili życie za naszą ojczyznę. Obiekt symbolizuje największe poświęcenie. Znajduje się na placu marszałka Józefa Piłsudskiego i powstał w 1925 roku pod kolumnadą Pałacu Saskiego. 2 listopada tego samego roku sprowadzono zwłoki bezimiennego żołnierza ze Lwowa i złożono je do grobu podczas specjalnej uroczystości. Podczas II wojny światowej grób uległ zniszczeniu. Na szczęście udało się go odbudować i ponownie odsłonić w 1946 roku. Przez cały rok, 24 godziny na dobę dwuosobowy posterunek żołnierzy z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego pełni wartę pod pomnikiem. Uroczysta ceremonia zmiany warty odbywa się zaś w każdą niedzielę o godzinie 12:00.

Warszawska Syrenka

Syrenka warszawskaPomnik Syrenki na Powiślu mieści się nad Wisłą, tuż obok Mostu Świętokrzyskiego. Pomnik, który mierzy 4,5 metra, stanął tam w kwietniu 1939. Autorką dzieła jest Ludwika Nitschowa, natomiast pozowała jej Krystyna Krahelska. Jest to ostatnie takie dzieło powstałe przed II wojną światową. Postać syrenki stoi równolegle do biegu rzeki. Przedstawiona została z prawą ręką uniesioną i dzierżącą miecz, natomiast lewą trzyma przy piersi wypukłą tarczę, na której można zobaczyć orła w koronie oraz napis "Warszawa".

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik Planetarium WarszawaChyba każdy słyszał o Centrum Nauki Kopernik, które stanowi jedną z najchętniej wybieranych atrakcji Warszawy. Centrum znajduje się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Celem instytucji jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Zwiedzający mają możliwość zobaczenia takich ekspozycji jak „Świat w ruchu” (który pokazuje zagadnienia związane z ruchem w pojęciu fizycznym), „Człowiek i środowisko” (ta wystawa koncentruje się na człowieku i jego otoczeniu), „Korzenie cywilizacji” (galeria na temat historii cywilizacji ludzkiej oraz jej najważniejszych wynalazków, takich jak radio, internet czy film), „Bzzz!” (zagadnienia związane z przyrodą dostosowane dla dzieci do 6. roku życia), „Strefa światła” (zagadnienia związane ze światłem w pojęciu fizycznym ukazane w formie historii kryminalnej w stylu noir), „RE: generacja” (zjawiska psychologiczne i socjologiczne) oraz „Teatr Robotyczny” (sztyki, w których grają trzy RoboTheSpiany).

Klub nocny New Orleans

Klub nocny New OrleansChoć walory powyższych atrakcji są bezdyskusyjne, jedną z ich największych zalet jest fakt, że… znajdują się one maksymalnie 2 km od klubu New Orleans’. Gdy zastanie nas wieczór, warto zakończyć zwiedzanie w tym lokalu. Charakteryzuje się on unikalnym wystrojem, elitarnym klimatem, muzyką puszczaną przez najlepszych DJ-ów, pysznym jedzeniem, bogatą kartą alkoholi oraz występami pięknych, uzdolnionych tancerek. Każdy dżentelmen spędzi tam miło czas i zrelaksuje się jak jeszcze nigdy dotąd.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem