Co robić w Warszawie, przyjeżdżając na weekend?


Co robić w Warszawie, przyjeżdżając na weekend?

Każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić Warszawę. To nie tylko stolica naszego kraju, przepełniona pięknymi zabytkami i historycznymi miejscami, ale również centrum gastronomiczne, kulturalne i imprezowe. Nawet dwa dni spędzone w tym pięknym mieście mogą być wspaniałą przygodą, którą zapamiętamy na długo. Co warto robić podczas krótkiego urlopu w Warszawie?

Jeden weekend to stanowczo zbyt mało, by dogłębnie poznać tak fascynujące i niezwykłe miasto jak Warszawa, jednak wystarczająco dużo, by się w nim zakochać. Wiele zależy od tego, jak zorganizujemy sobie te dwa dni – czy będziemy bez celu błądzić po ulicach miasta, czy może przygotujemy się, wypisując listę najważniejszych atrakcji turystycznych i rzeczy, które mamy ochotę zrobić w tym czasie? Jedno jest pewne: przy odrobinie organizacji w stolicy po prostu nie sposób się nudzić!

Piękne zabytki

Wszyscy miłośnicy historii i zapierającej dech w piersiach architektury z pewnością chętnie zobaczą fascynujące zabytki, z których słynie Warszawa. Pierwszym miejscem, w które warto się udać, jest Stare Miasto. Na Placu Zamkowym znajdziemy Zamek Królewski, który najpierw pełnił funkcję rezydencji książąt mazowieckich, a od XVI wieku stanowił siedzibę władz I Rzeczypospolitej, czyli króla i Sejmu. Przed Bramą Krakowską można zaś podziwiać kolumnę Zygmunta III Wazy. Warto zobaczyć również Warszawską Syrenkę, która jest jednym z symboli stolicy, Pałac Kultury i Nauki, Pałac w Wilanowie, Belweder, Pałac Prezydencki, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Cmentarz Powązkowski, Zamek Ujazdowski oraz Grób Nieznanego Żołnierza.

Zachwycająca zieleń

Choć Warszawa kojarzy się przede wszystkim z gęstą, miejska zabudową, daleko jej do „betonowej dżungli”. Jedną z jej głównych zalet jest bardzo duża liczba pięknych parków, w których można odpocząć i pozachwycać się przyrodą. Najsłynniejszym z nich są, oczywiście, Łazienki Królewskie, które wspaniale oddają ducha epoki Stanisława Augusta Poniatowskiego. W samym środku parku możemy podziwiać Pałac na Wyspie, będący kiedyś letnią rezydencją króla. Oprócz pięknej zieleni zachwyt wzbudzają przechadzające się po parku, kolorowe pawie oraz przyjazne wiewiórki, które chętnie zaczepiają zwiedzających, próbując zdobyć od nich coś do jedzenia. Innymi wartymi uwagi obiektami są Ogród Saski, Pole Mokotowskie, Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk oraz Uniwersyteckie ogrody znajdujące się na dachu biblioteki uniwersyteckiej. Miłośnicy przyrody chętnie odwiedzają także słynne warszawskie ZOO.

Muzea, galerie i wystawy

Warszawa to również fantastyczne miejsce dla wielbicieli różnego rodzaju muzeów i galerii. Jednym z największych i najbogatszych jest Muzeum Narodowe, zaś za najnowocześniejsze i najatrakcyjniejsze dla młodych odbiorców uważa się Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Katyńskie. Dużym powodzeniem cieszą się także Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Techniki, Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, muzeum mieszczące się w Zamku Królewskim oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Miłośnikom nauki z pewnościom spodoba się pełne interaktywnych eksponatów Centrum Nauki Kopernik, zaś osoby spragnione nowych doświadczeń powinny udać się na zaskakującą Niewidzialną Wystawę, która przybliży im codzienność osób niewidomych.

Koncerty i teatry

Warszawa to doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy uwielbiają obcować z kulturą. To właśnie do stolicy najczęściej przyjeżdżają najsłynniejsi wykonawcy i zespoły muzyczne. Koncerty odbywają się nie tylko na stadionach, ale również w najpopularniejszych klubach. Z pewnością warto także z wyprzedzeniem zarezerwować sobie bilety na spektakl w jednym z warszawskich teatrów muzycznych: Studio Buffo (gdzie zobaczymy m.in. „Politę”, „Romeo i Julia 3d”, „Metro” czy „Piotrusia Pana” w wersji musicalowej) lub Roma („Piloci”, „Księga dżungli”, „Mały książę”, „Alicja w Krainie Czarów”). Stolica to również lokalizacja wielu najlepszych teatrów, na deskach których możemy podziwiać wielkie gwiazdy znane z kina oraz seriali telewizyjnych.

Nocne życie

Klub nocny New Orleans Warszawa

Warszawa to miasto, które nigdy nie śpi. W związku z tym każdy zapalony imprezowicz odwiedzający stolicę, powinien spędzić przynajmniej jeden wieczór, tańcząc i smakując dobry alkohol w najlepszych klubach. Samotnym panom polecamy przede wszystkim New Orleans – miejsce z najwyższej półki, w którym można zrelaksować się po ciężkim dniu pracy (lub wyczerpującym maratonie po warszawskich zabytkach), wypić najlepszego szampana lub whisky, zjeść steka i nacieszyć oczy występami pięknych i utalentowanych tancerek.

Pyszne jedzenie

Nawet najbardziej wytrwali wielbiciele zwiedzania w końcu robią się głodni. Na szczęście Warszawa to prawdziwe gastronomiczne centrum Polski. Możemy tu przebierać w tańszych i bardziej wykwintnych lokalach, restauracjach i barach specjalizujących się w rodzimych potrawach, sushi, kebabach, daniach włoskich, kuchni molekularnej, greckiej, arabskiej, indyjskiej, amerykańskiej, gruzińskiej i wielu, wielu innych. Jeśli chcemy zapamiętać ten pobyt na długo, warto postawić na luksusowe, oryginalne miejsce. Odwiedzające stolicę pary, które mają ochotę na niebanalną randkę, z pewnością docenią niepowtarzalny klimat panujący w klubie New Orleans, który funkcjonuje również jako restauracja. Pyszne dania serwowane przez szefa kuchni świetnie komponują się z lampką dobrego wina lub kieliszkiem mocniejszego trunku, który wprawi nas w dobry nastrój na resztę wieczoru…

Restauracja New Orleans Klub Warszawa