Firmowe przyjęcie biznesowe w New Orleans


Firmowe przyjęcie biznesowe w New Orleans

Każdą firmę tworzą przede wszystkim zatrudnieni w niej ludzie. Dobrze dobrany, kompetentny zespół to jednak połowa sukcesu – drugą stanowi przyjazna atmosfera w miejscu pracy. Jak wiadomo, obowiązki zawodowe mogą generować sporo stresu i konfliktów, w związku z czym warto od czasu do czasu spotkać się na nieco bardziej neutralnym gruncie i zadbać o jakość wzajemnych kontaktów. W tym celu najlepiej zorganizować spotkanie firmowe, którego celem będzie integracja i wspólna zabawa.

Zbliżają się święta i w związku z tym wielu przedsiębiorców decyduje się na zorganizowanie firmowej „Wigilii”. Świąteczne spotkanie firmowe to znakomity pretekst, by lepiej się poznać i spotkać w znacznie luźniejszej, bardziej sprzyjającej zabawie atmosferze niż zwykle. Ale jak zorganizować taką imprezę? I czy zrobienie tego w klubie nocnym takim jak New Orleans w Warszawie jest dobrym pomysłem?

Po pierwsze: nie traktuj „Wigilii” zbyt dosłownie

Miejsce pracy nie jest w żaden sposób nacechowane religijnie. Musimy pamiętać, że nasi pracownicy mają prawo do różnych przekonań i zwyczajów, więc nie upierajmy się przy nadawaniu imprezie „bożonarodzeniowego” charakteru. Oczywiście, święta są świetną okazją, by się spotkać, a nawet obdarować pracowników prezentami (lub świątecznymi premiami). Jednak niekoniecznie musimy urządzać kolejną Wigilię, podczas której będziemy śpiewali kolędy i zajadali się pierogami czy barszczem (choć nie ma w tym niczego złego, o ile wszyscy mają na to ochotę). Nie ma również powodu, by oczekiwać od pracowników, by czuli się i zachowywali tak samo jak w gronie rodzinnym. Stwórzmy nową jakość, która pomoże nam zbudować serdeczne, ale wciąż profesjonalne relacje.

Po drugie: zastanów się, czego oczekują pracownicy

Każdy z nas jest inny. Odnosi się to także do firmy, która kieruje się własnymi, określonymi wartościami. Warto zastanowić się, jakimi ludźmi są nasi pracownicy. Czy zatrudniamy przede wszystkim młodych ludzi, którzy nie mają zobowiązań i wykorzystują każdą okazję do imprezowania, czy może spokojni mężowie i żony, ojcowie i matki? Czy w naszym zespole dominują kobiety, czy mężczyźni? To właśnie od takich kwestii powinniśmy uzależnić miejsce i charakter spotkania świątecznego. Jego celem jest przecież zintegrowanie pracowników i sprawienie, by czuli się jak najbardziej swobodnie. W przypadku jednych taki efekt wywoła wspólne oglądanie świątecznych filmów, inni będą woleli uroczystą kolację w restauracji, a jeszcze inni najbardziej ucieszą się z szalonej imprezy w klubie nocnym.

Po trzecie: ustal dogodny termin

To kolejna kwestia, przy której należy wziąć pod uwagę przede wszystkim opinie naszych pracowników. Wiele firm decyduje się na zorganizowanie takiego spotkania tuż przed świętami, jednak nie każdemu taki termin będzie odpowiadał. Wiele osób planuje wyjazd do rodziny mieszkającej w innym mieście, inni mają masę pracy związanej ze sprzątaniem i przygotowywaniem wigilijnych potraw. Warto zrobić głosowanie i wspólnie ustalić, kiedy taka impreza powinna się odbyć. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że na nasze spotkanie przyjdzie sporo osób, a dodatkowo zespół będzie miał poczucie, że liczymy się z jego zdaniem.

Po czwarte: zadbaj o dobre jedzenie i alkohol

Aby spotkanie firmowe należało do udanych i zostało dobrze zapamiętane, musi wiązać się z czymś więcej niż tylko doborowym towarzystwem. Żadne przyjęcie czy kolacja wigilijna nie może się obyć bez pysznego jedzenia. Niektórzy decydują się na menu typowo świąteczne: barszcz z uszkami, pierogi, karpia i sałatkę jarzynową. Inni (słusznie) zauważają, że większość osób już niedługo będzie miała dość tego typu potraw, w związku z czym stawiają na kompletnie nietradycyjne dania. Złotym środkiem są smaki delikatnie nawiązujące do typowo świątecznych, jednak niebędące ich dokładnym odtworzeniem. New Orleans od 1 grudnia proponuje Pakiet Świąteczny, idealny na tego typu okazje. Zawiera od rilettes (czyli pasztet) z kaczki w towarzystwie marynowanej gruszki i maślanej brioszki, sałatkę korzenną z majonezem lubczykowym, ogórkiem kiszonym i jajkiem oraz śledzia ulika z jabłkiem gala, czerwoną cebulą i jogurtem z koprem. Oprócz tego w cenie jest open bar, w ramach którego możemy do woli częstować się wódką, winem, piwem, rumem, whisky, ginem oraz napojami bezalkoholowymi.

Firmowe przyjęcie biznesowe w New Orleans

Po piąte: zorganizuj prezenty lub inne atrakcje

Choć nie musimy traktować firmowej „Wigilii” zbyt dosłownie, nie da się ukryć, że świąteczne spotkania jednoznacznie kojarzą się z prezentami. Oczywiście, nie muszą one mieć charakteru materialnego: równie dobrze mogą przyjąć formę niecodziennych atrakcji. Klub New Orleans zadbał również o tę kwestię. W każdym Pakiecie Świątecznym (który kosztuje 349 zł) znajduje się również zaproszenie na taniec prywatny, który można wykorzystać do końca marca 2019 roku. Trzeba przyznać, że jest to idealny pomysł na upominek dla pracowników lub kontrahentów biznesowych. Takie atrakcje zagwarantują nam, że firmowe przyjęcie stanie się sukcesem, a wszyscy jego uczestnicy zapamiętają ten wieczór na długo.