Spotkanie biznesowe w klubie nocnym w Warszawie – dobry pomysł?


Spotkanie biznesowe w klubie nocnym w Warszawie – dobry pomysł?

Spotkanie biznesowe często kojarzy się ze sztywną atmosferą i przykrym obowiązkiem. Rzeczywiście, tego rodzaju myślenie często okazuje się bardzo bliskie rzeczywistości. Ale czy musi tak być? Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by służbowe spotkanie stało się przyjemnością i sposobem na lepsze poznanie partnerów biznesowych w swobodnych, imprezowych warunkach. Dlaczego zorganizowanie takiego wydarzenia w klubie nocnym jest dobrym pomysłem?

Każdy biznesmen wie, jak ważne jest dbanie o dobre kontakty z kontrahentami. Choć wydawałoby się, że tego typu stosunki zależą przede wszystkim od tego, co może zaoferować nasza firma, w rzeczywistości nie bez znaczenia jest również porozumienie między ludźmi i ich wzajemna sympatia oraz zaufanie. W dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do załatwiania wielu spraw w sposób pośredni: telefonicznie lub poprzez wymianę e-maili. Dla wielu osób taka forma rzeczywiście jest znacznie prostsza i wygodniejsza, jednak trudno nie dostrzec, że jest ona jednocześnie bardzo sucha i bezosobowa. Tymczasem pokaźna grupa osób jest zmęczona takim podejściem i tęskni za prawdziwymi spotkaniami w cztery oczy. Dopiero podczas bezpośredniego kontaktu jesteśmy w stanie ocenić, czy nasz kontrahent wzbudza w nas sympatię i zaufanie, a także czy jest między nami nić autentycznego porozumienia. Czasami możemy mieć dosyć nawyku obsesyjnego oddzielania kontaktów zawodowych od prywatnych i chcieć zwyczajnie przejść od bezosobowych, sztywnych relacji z partnerami biznesowymi do nieco cieplejszych i bliższych znajomości. Spotkanie biznesowe jest przecież nie tylko spotkaniem dwóch firm, ale także dwojga ludzi

Oczywiście, aby zaskarbić sobie przychylność potencjalnego kontrahenta, musimy zorganizować spotkanie biznesowe jak najbardziej profesjonalnie. Pierwszą rzeczą, na którą będzie zwracał uwagę nasz rozmówca, jest nasz wygląd – w tej kwestii zawsze sprawdza się czysty garnitur oraz starannie wyprasowana koszula. Bardzo istotne jest także nasze przygotowanie merytoryczne. Najlepiej sprawdza się chwilowe „wejście w skórę” naszego klienta i zastanowienie się nad tym, co może go interesować oraz jakie pytania mógłby nam zadać. Dzięki takiemu zabiegowi znacznie łatwiej jest przygotować wyczerpujące, elokwentne odpowiedzi. Takie podejście ma jeszcze jedną zaletę: jeśli nasz kontrahent okaże się raczej bierny, z łatwością sami poprowadzimy spotkanie. Jako że organizujemy je w konkretnym celu, nie możemy dopuścić do tego, by partner opuścił je bez kluczowych informacji, które przyślemy mu dopiero później.

night club Warsaw - New Orleans

 

Kolejną niezwykle istotną sprawą jest odpowiedni wybór miejsca spotkania. Większość osób stawia na sprawdzone, jednak nieco nudne i pozbawione polotu rozwiązania, np. sale konferencyjne. Inni wolą przełamać sztywny nastrój, proponując wspólną kolację w eleganckiej restauracji. Z pewnością takie podejście ma swoje zalety: pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym i wytwarza pozytywne skojarzenia z partnerem biznesowym. Można również pójść o krok dalej i zaproponować wizytę w klubie dla dżentelmenów. Jest to pomysł, który zdobywa coraz większą popularność i może pochwalić się wciąż rosnącą grupą zwolenników. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Spotkanie biznesowe w klubie nocnym w Warszawie

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na nastrój, jaki panuje podczas większości spotkań o charakterze biznesowym. Często towarzyszy im stres, wzajemna nieufność i formalny klimat. Organizacja wspólnego wyjścia do klubu nocnego sprawi, że wszystkim jego uczestnikom udzieli się swobodna, luźna atmosfera tego miejsca. W dodatku proponując niebanalny scenariusz spotkania, pokazujemy kontrahentom, że stać nas na niestandardowe rozwiązania, jesteśmy kreatywni i lubimy wychodzić poza schematy. Pobyt w klubie pomaga połączyć podejmowanie profesjonalnych decyzji z ich świętowaniem. Ponadto pozwala zmienić wzajemne relacje z czysto zawodowych na nieco bardziej zażyłe i serdeczne.

Dobry klub nocny zapewni nam prywatne warunki do omawiania spraw zawodowych, a jednocześnie dostarczy nam przyjemności i rozrywki. Wprowadzanie szampańskiego nastroju może zacząć się naprawdę wcześnie: istnieją kluby, które w ramach pakietów biznesowych organizują transport do lokalu. Kolejną istotną atrakcją jest możliwość spróbowania smacznych dań przygotowanych ze świeżych, odznaczających się wysoką jakością produktów. Kluby wysokiej klasy zatrudniają znakomitych szefów kuchni, którzy nawet z prostych potraw są w stanie wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Tłem dla uczty mogą być, oczywiście, wysokiej klasy alkohole. Warto wybrać klub, który w swojej ofercie posiada wiele rodzajów znakomitej jakości trunków: od piwa, poprzez szampana i wino, aż po wódkę i whisky. Wisienką na torcie są przygotowane z najwyższą starannością pokazy wykonywane przez utalentowane tancerki. Tego typu występy zapewniają nie tylko możliwość podziwiania kobiecych wdzięków, ale również odznaczają się ogromną wartością artystyczną. Dzięki tym wszystkim atrakcjom spotkania biznesowe mogą przestać być przykrymi obowiązkami, a stają się prawdziwą przyjemnością.