Najlepsze kluby nocne na świecie


Najlepsze kluby nocne na świecie

Trudno znaleźć osobę, która nie lubiłaby choć od czasu do czasu spędzić wieczoru w klubie nocnym. A ci, którzy za tym nie przepadają… z pewnością po prostu jeszcze nie trafili na naprawdę dobry lokal. Niezależnie od tego, czy jesteście wielbicielami tego typu miejsc i zwiedziliście już wiele z nich, czy może wciąż nie możecie się przekonać do takiej rozrywki, warto na własne oczy zobaczyć i docenić najlepsze kluby nocne na świecie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym subiektywnym rankingiem i odwiedzenia choć części z umieszczonych w nim lokali.

Green Valley (Brazylia)

Najsłynniejszy brazylijski klub już dwukrotnie znalazł się na pierwszym miejscu najlepszych klubów świata tworzony przez „DJ Magazine”. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze w 2007 roku lokal mieścił się w prowizorycznym namiocie otoczonym przez las. Obecnie przyjeżdżają do niego ludzie z całego świata, spragnieni najlepszej muzyki i świetnej zabawy. Na uwagę z pewnością zasługuje oryginalne wnętrze klubu, które za sprawą palm i innych rodzajów lokalnej roślinności przywodzi na myśl prawdziwą dżunglę. W lokalu grają najlepsi DJ-e, a na ekranach można podziwiać zapierające dech w piersiach wizualizacje. Klub jest w stanie pomieścić aż 8000 osób.

Pacha Ibiza (Hiszpania)

Pacha jest najstarszym klubem na Ibizie, wyspie znanej ze swojego imprezowego charakteru. Początkowo nikt nie wierzył w jego sukces, z uwagi na położenie oddalone od centrum. Dzisiaj to miejsce tętni życiem, a obok klubu powstał hotel i restauracja połączona z kabaretem. Lokal ten jest otwarty przez cały rok, w przeciwieństwie do wielu innych klubów na Ibizie, które są zamykane poza sezonem. Dzięki pięciu salom każdy odwiedzający może wybrać rodzaj muzyki, który najbardziej mu odpowiada. Na tarasie o nazwie La Terraza można odpocząć na wygodnych sofach i podziwiać gwieździste niebo przy akompaniamencie muzyki lounge. Sala Sweet Pacha to propozycja dla miłośników utworów z lat 80-tych i 90-tych. W pomieszczeniu Global Room można posłuchać rhythm and bluesa oraz hip-hopu. W Funky Room posłuchamy zaś funky i soulful. Jednak stylem, który najbardziej kojarzy się z klubem Pacha, jest muzyka elektroniczna, przede wszystkim house. Ten ostatni grany jest w głównej sali, czyli Main Room. To właśnie tam pracują najlepsi DJ-e, a goście mogą skorzystać ze strefy VIP.

Zouk (Singapur)

Zouk to najsłynniejszy klub z muzyką elektroniczną w całej Azji. Sam lokal ma już 27 lat i może się pochwalić występami takich sław jak Hardwell, Tiseto i Disclosure. W tym roku „DJ Magazine” umieścił go na trzecim miejscu swojego zestawienia. Zouk to miejsce, które wspiera lokalnych artystów ze świata muzyki, sztuki oraz mody. Jednocześnie mogą się w nim bawić 4000 osób.

New Orleans (Polska)

New Orleans Polska

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć choć jednego lokalu z Polski. New Orleans to słynny klub nocny mieszczący się w samym centrum Warszawy. Elegancki lokal może się pochwalić nietuzinkowym wystrojem, bogatą ofertą barową, muzyką graną przez najlepszych DJ-ów, doskonałą kuchnią oraz występami pięknych, profesjonalnych tancerek. To znakomite miejsce na wieczór kawalerski, świętowanie awansu, spotkanie biznesowe, firmową imprezę integracyjną, a także… każdy wieczór, który chcielibyśmy uczynić wyjątkowym. Nad bezpieczeństwem gości oraz dyskrecją czuwa zespół starannie wyselekcjonowanych ochroniarzy. To miejsce powinien odwiedzić każdy mieszkaniec i turysta przebywający w stolicy!

Octagon (Korea Południowa)

Octagon mieści się w Seulu i został otwarty zaledwie 4 lata temu. Nie przeszkodziło mu to jednak już teraz znaleźć się wśród 10 najlepszych klubów na świecie według czasopisma „DJ Magazine”. Ma on kształt okręgu i dysponuje takimi atrakcjami jak wielkie ekrany LED. Lokal proponuje swoim gościom przede wszystkim muzykę techno, house czy hip-hop, a występy DJ-ów uświetniane są przez nowoczesne pokazy laserowe. Lokal regularnie przyciąga sławy takie jak Tiesto, Hardwell czy Jamie Foxx.

Ushuaïa (Hiszpania)

Ushuaïa to kolejny klub znajdujący się na Ibizie. Lokal jest w stanie jednocześnie pomieścić 5000 gości. Choć powstał dopiero w 2011, od początku stara się wyznaczać wysokie standardy luksusowych imprez na wyspie. Grali w nim już tak znakomici DJ-e jak David Guetta, Tinie Tempah, Martin Garrix czy Dimitri Vegas i Like Mike. Imprezy odbywają się nie tylko nocą, ale również w ciągu dnia, a do dyspozycji odwiedzających są domki na plaży, leżaki i bary otoczone palmami.

BCM Planet Dance (Hiszpania)

Ten lokal znajduje się na innej hiszpańskiej wyspie słynącej z niezapomnianych imprez, czyli na Majorce. Jest to jednocześnie największy klub w tym miejscu, mogący pomieścić ponad 4000 osób. Lokal posiada trzy osobne piętra: salę główną połączoną z pokojem dla VIP-ów, salę Millenium (na której dwa razy w tygodniu odbywają się słynne imprezy z pianą) oraz taras, na którym znajdują się bary i palarnia. Co ważne, płacimy tylko raz – drinki są wliczone w cenę biletu. Odwiedzając ten klub, możemy liczyć na naprawdę gorące atrakcje – nie brakuje występów seksownych tancerzy i tancerek, a także nowoczesnych pokazów laserowych.