Niezapomniany wieczór kawalerski – jak go zorganizować?


Niezapomniany wieczór kawalerski – jak go zorganizować?

Wieczór kawalerski to jedynie wstęp to jednego z najważniejszych dni w życiu – ślubu i wesela. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by on również zapisał się w pamięci pana młodego oraz zaproszonych gości jako wspaniale zorganizowana impreza. Tuż przed ślubem każda okazja do zrelaksowania się i zapomnienia o stresujących przygotowaniach jest na wagę złota. Jak przygotować niezapomniany wieczór kawalerski?

O tym, jak wyglądają wieczory kawalerskie, krążą legendy. Wiele osób utożsamia tę imprezę z ostatnim szaleństwem przed ustatkowaniem się u boku ukochanej kobiety. Inni traktują ją jako okazję do zrelaksowania się przed „wielkim dniem” i oderwania od stresujących i żmudnych przygotowań. Jednak niezależnie od podejścia, każdy oczekuje szampańskiej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Zorganizowaniem wieczoru kawalerskiego na ogół zajmuje się świadek. To on wraz z pozostałymi gośćmi finansuje całe przyjęcie – pan młody jest gościem, a cała impreza nierzadko stanowi dla niego niespodziankę. Wszyscy uczestnicy powinni zadbać o to, by czuł się on jak najlepiej. To w końcu jego dzień i warto dołożyć wszelkich starań, by zapamiętał go na całe życie. Ale jak to zrobić?

Ustal listę gości

Jeśli w organizację zaangażowany jest sam pan młody, nie będzie z tym problemu – wówczas to on powinien zająć się ustaleniem listy gości, co da nam pewność, że znajdą się na niej tylko osoby mu bliskie. Natomiast w przypadku, gdy wieczór kawalerski ma stanowić niespodziankę, sytuacja nieco się komplikuje. Jeśli świadek nie jest pewien, z kim utrzymuje on bliskie kontakty, może skonsultować się z innymi jego kolegami lub panną młodą. Ważne, by były to osoby, przy których pan młody czuje się swobodnie. Najlepiej, by wszyscy stanowili zgraną paczkę – w takim bliskim, zaufanym gronie zabawa po prostu musi się udać. Nie warto przejmować się konwenansami i zastanawiać się, kogo „wypada” zaprosić. Jeśli sam zainteresowany raczej nie spotyka się prywatnie z kuzynostwem czy partnerami zaprzyjaźnionych kobiet, wystarczy zaprosić ich na samo wesele.

Organizacja wieczoru kawalerskiego New Orleans Warszawa

Kiedy już ustalimy listę gości, należy jak najszybciej ich powiadomić, by zarezerwowali sobie ustalony termin. Jeżeli mamy taką możliwość, możemy uzgodnić go razem z nimi – wówczas zminimalizujemy ryzyko, że na imprezie pojawi się tylko niewielka część wszystkich zaproszonych.

Zastanów się, czego chciałby pan młody

Ponownie – jeśli pan młody ma takie życzenie, sam może zdecydować o tym, co będzie działo się na jego wieczorze kawalerskim. Jeśli jednak powierza wszystko w ręce świadka, ma on niełatwe zadanie. Musi przecież znaleźć atrakcje, które trafią w gust najważniejszej osoby wieczoru i jednocześnie nie wywołają sprzeciwu pozostałych gości. Należy mieć na uwadze, że niektóre z rozrywek kojarzących się z wieczorem kawalerskim mogą odstraszyć część zaproszonych. Warto zaplanować wieczór kawalerski tak, by każdy z uczestników wspominał go wyłącznie pozytywnie.

Organizacja wieczoru kawalerskiego New Orleans Warszawa

Jeżeli pan młody jest zapalonym imprezowiczem i każdą sobotę spędza na domówce, podczas wieczoru kawalerskiego warto zaplanować coś bardziej niecodziennego. W końcu jest to wyjątkowa okazja, która wymaga specjalnej oprawy. Dobrym pomysłem będzie wynajęcie limuzyny lub imprezowego autobusu, jeśli pojawi się wielu gości. Imprezę najlepiej będzie zakończyć w klubie – żadne spotkanie w domu nie ma w sobie tyle wyjątkowości co wypad do lokalu, w którym można zamówić pyszne jedzenie i różnorodne, luksusowe alkohole, a taniec odbywa się do muzyki puszczanej przez najlepszych DJ-ów.

Niektórzy podchodzą do organizacji wieczoru kawalerskiego jeszcze inaczej, traktując związane z nim „szaleństwo” jak najbardziej dosłownie i wykorzystując tę okazję do zrobienia czegoś, czego nigdy nie mieli okazji spróbować. Może to być jazda super szybkim samochodem, skok na bungee, lot na paralotni, skok ze spadochronem, a nawet… wizyta w SPA. Cokolwiek, co pan młody zawsze chciał zrobić, ale brakowało mu odwagi lub pieniędzy. Tego typu atrakcje rzeczywiście są kosztowne, ale mają jedną trudną do przecenienia zaletę: na zawsze pozostają w pamięci uczestników imprezy.

W ostatnim czasie ogromną popularność zdobyły wszystkie tego rodzaju nietypowe atrakcje. Przed wyjściem do klubu wielu panów bawi się, jeżdżąc na quadach lub gokartach, korzystając z parku linowego, grając w paintball lub idąc do escape roomu. Kto powiedział, że wieczór kawalerski musi zostać zapamiętany wyłącznie jako lejące się strumienie alkoholu?

Niezależnie od tego, co wybierzemy, najważniejsze jest jedno: dobra zabawa i komfort przyszłego pana młodego. Należy pamiętać, że ten wieczór kawalerski to jego święto i okazja, by rozerwał się przed jednym z najważniejszych dni w swoim życiu. Powinni otaczać go wyłącznie bliscy ludzie, którym zależy na jego szczęściu. Nie mogą zakłócić go żadna maruda, smutas czy egocentryk, któremu wydaje się, że to on jest najważniejszy na tej imprezie. Jeśli zadbamy o doborowe towarzystwo, świetne humory i szampańską atmosferę, wieczór po prostu musi być udany. W końcu jest co świętować!