Szampan w klubie nocnym – na jakie imprezy w klubie nada się szampan?


Szampan w klubie nocnym – na jakie imprezy w klubie nada się szampan?

Wyjście do klubu nocnego to gwarancja dobrej zabawy – gdzie indziej mielibyśmy zapomnieć o całym świecie, pijąc drinki, tańcząc i szalejąc do białego rana? Czasami jednak potrzeba nam czegoś więcej niż tylko udany relaks. Niektóre okazje chcielibyśmy świętować w wyjątkowy sposób. Taką szczególną oprawę może im zapewnić dobry szampan w klubie. Klub nocny i pyszne wino musujące to duet idealny!

Wszyscy wiemy, że szampan to wyjątkowy trunek. Jest to zdecydowanie najbardziej elegancki napój na całym świecie. Kojarzy się z luksusem, bogactwem i świętowaniem specjalnych okazji. Wbrew potocznemu rozumowaniu, nie każde wino musujące możemy nazwać szampanem. Nazwa ta jest zarezerwowana dla win produkowanych przy użyciu tzw. metody szampańskiej, której szampan zawdzięcza swoje delikatne bąbelki. Nie są one sztucznie wtłaczane do płynu, a powstają naturalnie, jako efekt uboczny drugiej fermentacji, odbywającej się już w butelkach. To zresztą nie jedyna cecha charakterystyczna tego napoju alkoholowego, ponieważ powstaje on ze specjalnie wyselekcjonowanych winorośli, rosnących w tzw. „strefie winiarskiej”, czyli na obszarze określonym w ustawie z 22 lipca 1927 roku. Nic dziwnego, że ceny niektórych butelek szampana mogą przyprawić o zawrót głowy jeszcze przed skosztowaniem wina. Na szczęście w tym przypadku cena zdecydowanie idzie w parze z jakością.

Szampan w klubie – na jakie okazje?

szampan w klubie - New Orleans Warszawa

Skoro szampan jest tak wyjątkowym trunkiem, nic dziwnego, że kojarzy nam się ze specjalnymi okazjami. Na szczęście działa to również w drugą stronę: nawet najzwyklejszy dzień może stać się naszym małym świętem, jeśli uświetnimy go lampką szampana. Na jakich imprezach szampan w klubie sprawdzi się najlepiej?

Wieczór panieński lub kawalerski

Ślub to bardzo radosne wydarzenie, jednak na ogół towarzyszy mu bardzo duży stres. Nic dziwnego: po pierwsze, w tym dniu zmienia się całe nasze życie. Po drugie: zanim do niego dojdzie, musimy przebrnąć przez długi okres wyczerpujących przygotowań, które pochłaniają masę czasu, pracy i pieniędzy. Być może właśnie z tego powodu wymyślono tradycję żegnania się ze stanem wolnym w hucznym stylu, podczas wieczorów panieńskich i kawalerskich. Taka impreza to nie tylko okazja do świętowania zmiany stanu cywilnego, ale również możliwość zrelaksowania się i zapomnienia o stresie. Przy okazji trudno wyobrazić sobie lepszy powód do otworzenia butelki bąbelków. Kiedy szampan w klubie uderzy nam do głowy, będziemy mieli jeszcze więcej energii i ochoty na tańce do białego rana.

szampan w klubie - New Orleans Warszawa

Sukcesy zawodowe

Bąbelki, a zwłaszcza szampan w klubie, kojarzy nam się ze świętowaniem. Huk korka i pieniący się płyn znakomicie oddają radość, którą czujemy po osiągnięciu sukcesu. Zdanie szczególnie trudnego egzaminu, awans, podwyżka czy duży kontrakt to momenty, które aż się proszą o celebrowanie w klubie, w gronie oddanych przyjaciół. Ekskluzywny trunek to w pewnym sensie zapowiedź bardziej dostatniego życia, którego spodziewamy się po rozwoju kariery.

Spotkania zawodowe

Spotkania z kontrahentami kojarzą nam się z salą konferencyjną i sztywnymi zebraniami, które raczej nie dostarczają nikomu rozrywki. Ale czy musi tak być? Jeżeli chcemy zostać zapamiętani przez swoich partnerów biznesowych, lepiej zaoferować im coś mniej typowego. Impreza w klubie przy butelce szampana to świetna okazja, by lepiej się poznać i nabrać sympatii do siebie nawzajem. Alkohol rozluźnia i sprawia, że negocjacje stają się łatwiejsze, a kontakty biznesowe bardziej swobodne. Kto powiedział, że nie można dobrze się bawić podczas pracy?

Imprezy firmowe

Często zdarza się, że współpracownicy, którzy widują się każdego dnia, tak naprawdę zbyt dobrze się nie znają. W końcu w biurze musimy zachowywać pełen profesjonalizm i nie zawsze możemy sobie pozwolić na luz. Nierzadko sprawia to, że atmosfera w pracy jest napięta i brakuje w niej swobody. Rozwiązaniem tego problemu może być zorganizowanie imprezy firmowej w klubie nocnym, w którym zespół będzie miał szansę miło spędzić czas przy lampce szampana i przy okazji lepiej się poznać oraz zaprzyjaźnić. Korzyści będę obustronne: pracownicy zaczną czerpać większą przyjemność z wykonywanych wspólnie obowiązków zawodowych, a szef zyska zgraną i dzięki temu znacznie bardziej efektywną ekipę podwładnych.

szampan w klubie - New Orleans Warszawa

 Urodziny, imieniny, rocznica ślubu lub… zwykły dzień

Szampan jest w stanie uświetnić każde świętowanie. Niezależnie od tego, czy celebrujemy urodziny, imieniny czy jakikolwiek inny jubileusz, chcemy zapamiętać ten dzień jak najdłużej. Strzelający korek szampana i kieliszki pełne pysznego, pieniącego się płynu to niemal synonim dobrej zabawy i wielkiego święta. Ale kto powiedział, że musimy mieć obiektywny powód do zorganizowania imprezy? Często okazuje się, że najlepsze przyjęcia udają się wtedy, kiedy odbywają się zupełnie spontanicznie i bez wygórowanych oczekiwań. Butelka szampana może nam więc posłużyć nie tylko do celebrowania dni świątecznych, ale również tych zupełnie zwyczajnych. Z drugiej strony, jeśli spędzimy je w klubie, z lampką najbardziej luksusowego trunku w dłoni… z pewnością przestaną być zwykłe, a staną się naszymi małymi świętami.