Chivas czy kauffman – wybierz alkohol dla siebie


Chivas czy kauffman – wybierz alkohol dla siebie

Nie samą whisky człowiek żyje. Także w przypadku wódki można znaleźć produkty luksusowe z imponującą historią. Zapraszamy do zapoznania się z trzema rodzajami whisky oraz dwoma rodzajami wódki. To pomoże wybrać alkohol najbliższy Waszym gustom, a gwarantujemy, że ten wybór nie należy do najprostszych.

 WHISKY BLENDED

 

Chivas czy kauffman - wybierz alkohol dla siebie

DIMPLE

Dimple to nie jest zwykły alkohol, lecz 15 letnia szkocka whisky. Produkowana jest w najstarszej w Szkocji destylarni – the House of Haig. Wyróżnia się delikatnym zapachem torfowym. Podstawą kompozycji jest słodowa whisky Glenkinchie o lekkim, ale bogatym aromacie. Wzbogacono ją ponad trzydziestoma gatunkami whisky słodowych i jęczmiennych, które przez piętnaście lat dojrzewały w beczkach z dębu europejskiego i amerykańskiego. Butelka tego trunku opleciona jest charakterystyczna złota nitką.

CHIVAS REGIAL 12 YO

40% whisky produkowana od 1870 roku. Jej głównym składnikiem jest Strathisla z destylarni Keith o owocowym aromacie, a także Glenlivet, Glen Grant i trzydzieści innych. Jest to bardzo uniwersalna whisky. Aksamitny, bogaty smak pełen miodu i owoców z nutą wanilii, orzechów laskowych i toffi. Chivas to alkohol o niebanalnym smaku, którego trudno nie docenić.

Chivas czy kauffman - wybierz alkohol dla siebie

 

 

WHISKY PURE MALT

Chivas czy kauffman - wybierz alkohol dla siebie

JOHNNIE WALKER GREEN LABEL

Johnnie Walker Green Label jako jedyna z rodziny Johnnie Walker jest mieszanką tylko czystych single malts, czyli whisky słodowych – bez dodatków pszenicznych. Whisky jęczmienne z regionu Island i Speyside zostały połączone, by stworzyć kompozycję Green Label. Najbardziej charakterystyczne z użytych do wytworzenia Greek Label whisky to Talisker, Linkwood, Cragganmore, Caol Ila. Każda z nich leżakowała przez co najmniej 15 lat w dębowej beczce.

Green Label to whisky dla ludzi sukcesu – niezależnych, pełnych energii, spragnionych przygody. Najlepiej podawać ją z lodem, lekko obracając szklankę – w ten sposób lód uwalnia esencję smaku i pozwala w pełni odkryć jej bogactwo. Jak nie zwrócić uwagi na ten alkohol?

Wódka

GREY GOOSE

Alkohol Grey Goose to wódka produkowana i rozlewana we Francji, w regionie Cognac. Najwyższej jakości alkohol. Jest to wódka pszeniczna, poddawana pięciokrotnej destylacji, woda do niej pochodzi ze skał Masywu Centralnego. Na butelce znajduje się ręcznie malowana gęś przelatująca nad francuskimi Alpami. Marka została stworzona przez Sidneya Franka, wprowadzona w 1997 roku szybko zdobyła popularność, Frank sprzedał ją w 2004 roku Bacardi za 2 miliardy dolarów. Odmiennie niż większość wódek, Grey Goose jest zakorkowana, na wzór takich polskich wódek jak Chopin Czy Belwedere.

Chivas czy kauffman - wybierz alkohol dla siebie

Chivas czy kauffman - wybierz alkohol dla siebie

KAUFFMAN

Kauffman jest kreacją Marka Kaoufmana, dyrektora generalnego jednej z największych rosyjskich przedsiębiorstw dystrybucyjnych. Wódka Kauffman jest pierwszą wódką na świecie typu Vintage, co oznacza że, jest zrobiona z najwyższej jakości pszenicy jednych żniw, jedynie podczas lat, gdy uprawa pszenna zaspokaja wymaganą jakość produkcji. Destylowana jest 18-o krotnie. Każda butelka posiada swój numer ponieważ jest wyprodukowana w ograniczone ilości. Butelki są wyprodukowane w hucie szkła Saint Gobaine we Francji, nakrętki są produkowane we Włoszech. Wyjątkowy alkohol, którego każdy powinien spróbować choćby raz.

Pomimo jej niedawnego pojawienia się na rynku (produkcję zaczęto w roku 2000), odniosła ogromny sukces na całym świecie. W 2004 wódka Kauffman wzięła udział w International Wine & Spirit Challenge w Londynie i wygrała w kategorii alkohole czyste dwa z trzech złotych medali.

Niewątpliwie ciężko jest wybrać jeden alkohol spośród tak wyjątkowych gatunków whisky i wódek, dlatego warto skosztować każdego z nich, aby wyrobić sobie zdanie na ten temat.